Çıkış / Exit

İşleminiz Yapılıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
English

   Gemlik Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası temsilcileriyle bir araya gelen Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, “Yeni Gemlik” hedeflerini masaya yatırırken, güç birliği çağrısında bulundu.
   Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onayladığı rezerv Yapı alanları konusunda bilgiler veren Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, TOKİ'nin 3 bin konutla yılsonuna kadar temel atıp çalışmalara başlayacağını müjdeledi. Gemlikli dar gelirli vatandaşları Kira öder gibi Ev sahibi yapacaklarını anlatan Refik Yılmaz, Mimar ve Mühendislerden de Gemlik'e özgü mimari yapılar adına destek ve proje istedi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Atatepe Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemekli toplantıda konuşan Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, "Gemlik'in güzelleşmesi ortak değerimiz, ortak amacımızdır. Makamlar gelip geçicidir. Önemli olan geleceğe güzel, estetik, yaşanabilir, sağlam ve güvenli bir Gemlik bırakabilmektir. Bunu hep birlikte yapalım. Bu nedenle her türlü fikir, proje ve öneriyi gündeme alıp, ciddi biçimde değerlendireceğiz" dedi.
   TOKİ yetkilileriyle yaptığı toplantıda, ilçeye özgü mimarı teklifinin kabul gördüğünü açıklayan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, 5 katlı binalarda ilçeye özgü balkonlar, eski Gemlik evlerine yönelik çalışmalar yapılabileceğini ifade etti. Özel sektöre de çağrıda bulunan Refik Yılmaz, TOKİ şartlarına uygun ve kent estetiğini önemseyen Müteahhit firmalarla da yeni Gemlik hedefi adına çalışabileceklerini kaydetti. Türkiye'ye örnek olacak mimari çalışma adına ekip kurulması yönünde de görüş belirten Yılmaz, Mimar ve Mühendislerden de katkı beklediklerini yineledi.
Mimarlar Odası Başkanı Kenan Çakır'da yaptığı konuşmada, TOKİ'nin genelde standart projelerle çalıştığını hatırlatarak, Refik Yılmaz'ı Gemlik'e özgü mimarı konusunda TOKİ yetkililerini ikna ettiği için tebrik ettiğini söyledi. Kenan Çakır, kamu yararına ve içeriğini bildikleri her türlü projeye bundan önce olduğu gibi bundan sonra da katkı koyacaklarını söyledi.
Gemlikli Mimar Osman Turan'da, Kentsel Dönüşüm çalışmasının yasalaşmasının önemine vurgu yaparak, yeni Gemlik mimari projesinde özellikle alt yapıya da büyük önem verilmesi gerektiğini savundu. Gemlikli müteahhitlerin konsorsiyum kurarak, TOKİ ihalelerine girmelerini de talep eden Osman Turan, ilçenin riskli bina tespitlerinin de biran önce tamamlanması gerektiğini ve bu tespitlere göre TOKİ binalarından öncelik sırasının tespit edilmesi gerektiğini açıkladı.
   Mimar Cemal Aydın Aybey'de, projelerde 2 artı 1, 3 artı 1 gibi standartların baştan belirlenmesi gerektiğine işaret ederek, "TOKİ'in hedeflediği kesim çok önemli" diye konuştu. Mimar Ali Berker Akıncı'da, maliyetlerin belirlenmesinin ardından tasarımın yapılmasının uygun olacağı görüşünü iletti. Mimar İbrahim Camcıoğlu'da, yeni Gemlik ve Deprem riskinden uzak sağlam binaların oluşmasının büyük bir proje olduğunu ifade ederek, İnşaat sektörü, alt gelir gurubu vatandaşlar ve Gemlikliler arasındaki dengenin gözetilmesi gerektiğine dikkat çekti. Makine Mühendisi Kadir Muratoğlu'da, enerji ihtiyacını vurgulayarak, AB veya enerji sektörüne yönelik diğer fonların da yeni Gemlik projesinde değerlendirilmesini istedi. İnşaat Mühendisi Şamil Yiğit'de, zemin değeri çalışmalarının önemini anlattı. Makine Mühendisi Şahin Danış'ta, konsorsiyum veya çalıştay oluşturulmasını talep etti. Elektrik Mühendisi Cem Erbakan'da, doğalgaz yeterliliği çalışmasının da yapılması gerektiğini belirtti. Toplantıda yer alan Orhangazili Mimar ve Mühendisler de böyle bir toplantı organize ederek, katılımcı ve şeffaf belediyecilik örneği sergilediği için Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz'ı kutlayarak, Orhangazi'nin TOKİ deneyimlerini anlattılar.
   Amaçlarının özel sektöre rakip getirmek olmadığını yineleyen Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, önceliğin sosyal Konut yapımı ve alt gelir grubundaki Gemlikliler olduğunu bildirdi. TOKİ'nin 3 bin konuta ek olarak okul ve camii de yapacağını hatırlatan Refik Yılmaz, alternatif sağlam binalar olmadan, insanlara evinizi boşaltın demenin doğru olmayacağını kaydetti.
Samimi ve sohbet havasında geçen yemekli toplantı sonrasında Çalışma Grubu oluşturuldu. Çalışma grubu Refik Yılmaz başkanlığında Kenan Çakır, Yıldırım Akıncı, İbrahim Camcıoğlu, Osman Turan, Erbil Doğru, Cem Erbakan, Şahin Danış ve Mehmet Utku'dan oluştu. Çalışma grubunun periyodik olarak bir araya geleceği ve ortaya çıkan çalışmaları kamuoyuyla paylaşacağı açıklandı.

Yeni Gemlik İçin Dev Adım

Gemlik Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası temsilcileriyle bir araya gelen Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, 'Yeni Gemlik' hedeflerini masaya yatırırken, güç birliği çağrısında bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onayladığı rezerv Yapı alanları konusunda bilgiler veren Gemlik...

ADRESS BALAT PROJESİ

BURSA'NIN YENİ ADRESİ ADRESSBALAT PROJESİ'NDE 4+1 EVLER 600 BİN TL Adress Balat'ta, Aralık 2013 tarihinde sahiplerine teslim edilmesi planlanan daireler 600 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor... Bursa'nın yükselen değeri Balat'ta hayata geçirilen Adress Balat,sizlere beklentilerin de üstünde bir yaşam sunuyor.Ömer Kumova inşaat güvencesiyle inşa...

15300 MİSİA RESİDENCE

ŞEHRİN MERKEZİNDE 5 YILDIZLI HAYATA HAZIR MISINIZ! 15300 Misia Residence,Bursanın yeni merkezi olan Nilüferde,Carrefour alışveriş merkezinin yanı başında yükselmeye devam ediyor.Son teknoloji Akıllı ev sistemi,Concierge servisi,resepsiyon,oda hizmetleri,kuru temizleme, 24 saat kameralı güvenlik,yarı açık,yarı kapalı yüzme havuzu,fitness center,squash salonu ve cep...

TERAS EVLER BALAT

BURSA'NIN YENİ MARKASI TERAS EVLERİ Harput Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Etkeser,Teras Evler Balat Satış Ofisi'nin açılış toplantısında yaptığı konuşmada bir marka değeri olduklarını ve kaliteden ödün vermediklerini belirtti.Etkeser,''Teras Evler'i planlarken'gösterişten uzak,tabiatla içiçe,evin mahremiyetini koruyan,insani ilişkilere ve...